TAG’da Masraf Paylaşım Dönemi Başladı

TAG’da Masraf Paylaşım Dönemi Başladı

TAG, yolculuk masraflarının paylaşımına dayalı bir platformdur. TAG yolculuklarının ücretleri yolculuk mesafesi üzerinden hesaplanır.

 

S: TAG’da yolculuk masraflarını nasıl paylaşırım?

C: Yolcular ödemelerini kredi kartıyla yapar. Her yolculuktan edinilen tasarruflar da sürücülerin TAG hesabında birikir.

 

S: TAG’a kredi kartımı vermem güvenli mi?

C: TAG’a kaydettiğin kredi kartların iyzico aracılığıyla PCI DSS güvencesiyle saklanmaktadır. Kart bilgilerin TAG tarafından görülememekte, sadece iyzico altyapısında korunmaktadır.

 

S: Ne kadar tasarruf biriktirdiğimi TAG’da nereden görebilirim?

C: Uygulama içerisinde hesabım sayfasına girildiğinde o ay içerisinde TAG’da toplam ne kadar tasarruf biriktirildiği görülebilir..

 

S: Sürücü olarak TAG’dan kazandıklarım hesabıma ne zaman yatar?

C: Her ayın ilk iş günü, bir önceki ay TAG’da biriken tasarruflar sürücülerin banka hesabına transfer edilir. Bu transferin gerçekleşmesi için IBAN bilgisinin TAG’a kaydedilmesi gerekir.

 

S: Masraf paylaşımından edinilen birikimlerin tamamı hesabıma yatacak mı? Hizmet bedeli ne kadardır?

C: TAG hizmet bedeli olarak aylık yolculuk ücretlerinin %10’unu almaktadır. Geri kalan kısım banka hesabına direkt olarak aktarılacaktır.

 

S: Yolculuğum gerçekleşmedi. Ödeme iptal olacak mı?

C: Yolcuların ödediği tutar, yolculuk tamamlanana kadar kadar iyzico güvenli havuzunda tutulmaktadır. Yolculuğun iptal edilmesi ya da gerçekleşmemesi durumunda ise kredi kartına iade olarak yansıtılacaktır.

 

S: TAG’a kaydolduğumda kazandığım 10 TL’yi bir kaç yolculukta kısım kısım kullanabilir miyim?

C: Hayır. 10 TL tek seferde kullanılabilir. Örnek: Yolculuk 8 TL’lik bir yolculuk ise 10 TL’nin tamamı hesaptan düşer. Yolculuk 12 TL ise 12 TL kredi kartından çekilir ama 10 TL hediye hesapta durmaya devam eder. En iyisi; 10 TL’lik bir yolculukta hediyenin tamamını kullanmak. 🙂

 

S: Her yolculuk için tekrar kredi kartı bilgisini kaydetmem gerekir mi?

C: Hayır. Kredi kartı bilgisi iyzico’nun güvenli ortamında kayıtlı tutulur ve bir başka kredi kartı bilgisi ile değiştirilmedikten sonra her yolculuk için kayıtlı kredi karttı bilgisi kullanılır. Birden fazla kredi kartı aynı anda kaydedilemez.

 

S: TAG’da hem yolcuyum hem de sürücü. Sürücü olarak biriktirdiğim paraları TAG’da yolcu olarak kullanabilir miyim?

C: Hayır. İkisi tamamen ayrı hesaplar. Sürücü olarak biriktirilen tutar banka hesabına transfer edilir, yolcu olarak yolculuk yapmak istendiğinde ise kredi kartından o yolculuğun tutarı çekilir.